TOP 5: Najciekawsze sedany na bazie hatchbacków

W Europie sedany coraz bardziej tracą na popularności na rzecz SUV-ów. Są jednak kraje, gdzie ten typ nadwozia jest niezwykle pożądany wśród klientów. Zazwyczaj wydłużanie hatchbacka nie daje najlepszego rezultatu, ale w galerii znajdziecie kilka atrakcyjnych pozycji.

Dobór miejsc jest zupełnie losowy — każde auto uważam za równie ciekawe.

5. Peugeot 308

Auto zadebiutowało na targach motoryzacyjnych w Pekinie. W chwili obecnej oferowane jest wyłącznie na rynku chińskim. Cena startuje od 99 700 juanów, czyli ok. 60 400 zł. Za produkcję będzie odpowiadać spółka typu joint venture Dongfeng-PSA . Samochód wygląda z zewnątrz bardzo dobrze, w tylnej części widać nawiązanie do nowego 3008. Moim zdaniem 308 mógłby stanowić ciekawą ofertę dla europejskich klientów.

4. Toyota Echo

Toyota Echo lub Platz to nic innego, jak Yaris w sedanie. Auto było sprzedawane na wielu rynkach, zwłaszcza w Ameryce Północnej i Azji. W Polsce do tej pory widziałem tylko jeden egzemplarz. Projektanci specjalnie się nie postarali i po prostu "dokleili" bagażnik do hatchbacka. Echo została zastąpiona przez Toyotę Beltę, która wygląda zaskakująco dobrze.

3. Mitsubishi Mirage

Mirage jest u nas znany jako Mitsubishi Space Star. Auto niespodziewanie zniknęło z cennika polskiego importera, mimo że niedawno zaprezentowano wersję po liftingu. W niektórych krajach (m.in. Meksyk, Australia, Filipiny) model ten jest dostępny w wersji sedan i wizualnie niczego mu nie można zarzucić. Linie nadwozia są dynamiczne, a całość ma zachowane odpowiednie proporcje.

2. Volkswagen Polo

W zestawieniu znalazło się coś dla fanów Volkswagena. Jeżeli Passat i Jetta są za duże, to możesz wybrać Polo sedan. Model ten od czasu do czasu pojawia się na portalach z ogłoszeniami, więc przy odrobinie szczęścia można go kupić w Polsce. Obawiam się jednak, że w przypadku uszkodzenia tylnej części nadwozia, może być problem z częściami blacharskimi.

1. Fiat Duna

Fiat Duna powstał z myślą o rynku południowoamerykańskim i tam też był produkowany aż do 2000 roku. Na przełomie lat 80 i 90 auto było sprzedawane we Włoszech, później importowano wyłącznie wersję kombi (Innocenti Elba). Model został zastąpiony przez Fiata Sienę oraz Palio Weekend. Warto dodać, że Uno hatchback produkowane było, bez większych zmian, aż do 2014 roku.

Dajcie znać w komentarzach, czy seria typu "najciekawsze…" Wam się podoba. Zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

Koniec serii WTCC? Mercedes-Benz 300 SEL 3.5 (W109) Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Prestige - test [wideo] Blokada alkoholowa - kto i jak może ubiegać się o zwrot zabranego prawa jazdy? Wideorejestratory – prawo to jedno, a co z etyką? KAC - Kaczor z temperamentem Subaru WRX STI - nieśmiertelna legenda [JC] Wiosenne Mercedesy Quo Vadis Formula One? #F1 #2014 Filmowo-motoryzacyjne podsumowanie tygodnia [03.12.2013] Giełda klasyków: wyprzedaż kolekcji Johna Scottiego Volkswagen Beetle - lifting, którego nie ma i nowe wersje